V vrtcu skozi celo šolsko leto skrbimo za živali in rastline skozi različne priložnosti in dejavnosti. Letos so otroci rdeče igralnice postali pravi vrtičkarji in si uredili svoj zelenjavni vrt na igrišču. Seveda smo si sami vzgojiti in posejali različne vrtnine. Posadili smo fižol, ga skrbno zalivali in opazovali rastline pri različnih pogojih pri rasti (reakcija rastlin rasti čez vikend, ko je bila tema v igralnici, če so jih pozabili zalivati).
Ko je bil čas za sajenje sadik smo izpulili plevel, prekopali gredico, pobirali kamenčke, nasuli svežo zemljo. Vse to so opravljale delovne ročice vseh in čisto vsi otroci so radi sodelovali. Posadili smo si svoje vzgojene sadike (fižol, paradižnik, paprika), nekaj pa smo jih prinesle tudi vzgojiteljice. Na vrtu smo tako skrbeli in zalivali solato, paradižnik, fižol, rdečo peso, luštrek, drobnjak, sivko, papriko, … Na igrišču vrtca imamo posajene še maline in jagode, katere otroci zelo obožujejo in jih kar sprotno pobirajo. Tudi kuharica naše pridelke uporablja pri pripravi še bolj okusne hrane (petršilj, drobnjak, luštrek). Zatem otrokom hrana še bolj tekne, saj vedo, da so si jo pridelali sami. S takšnimi dejavnostmi pri otrocih spodbujamo odgovoren odnos do narave in hrane ter zakonitosti živega sveta, skrbnost, vztrajnost in medsebojno sodelovanje ter zadovoljstvo.V času počitnic je bila velika potreba rastlin po vodi. Vsi otroci, ki so bili v teh dneh v vrtcu (tudi najmlajši) so vsakodnevno zalivali in skrbeli za rastline, ter plodove z velikm veseljem tudi pobirali in jih sproti tudi pojedli. Kljub toči, ki je klestila v pomladi in suši se lahko pohvalimo z gredico, na kateri je polno okusnih in zdravih domačih pridelkov.


Dostopnost