15.maj je svetovni dan družine, in na ta dan vsako leto vzgojiteljice pripravimo športno srečanjem staršev in otrok našega vrtca. Letos smo se odločili za poznejši datum zaradi nevihtnih dni. Opravili smo pohod do »kolišča« in tako so si otroci lahko zalepili še eno nalepko v beležko pri projektu »Mali sonček«. Zbrali smo se popoldan pred našim vrtcem. Prisotni niso bili le starši in otroci našega vrtca, temveč tudi zelo majhni bratci in sestrice, ki so bili še v vozičkih. Pot nas je vodila od vrtca po šolskem parku preko prehoda glavne ceste, po urejeni Mladinski ulici in po varnem pločniku po Kolodvorski ulici. Hodili smo v urejeni koloni. Zatem so otroci lahko hodili bolj sproščeno, saj smo hodili po cesti med njivami in travniki, ter opazovali rastline in živali, ki smo jih srečevali. Zanimivi in glasni so bili tudi vlaki, ki so drveli skozi kraj. Sonce je že močno pripekalo, vendar smo tik pred gozdom in železniško progo zavili iz poti, kjer nas je ohladila prijetna senca. Tam sta nas »Na kolišču« prijazno sprejela lastnika Juš in Cvetka. Namenila sta nam veliko koristnih in poučnih besed, nas vodila po čudovitem okolju ob ribniku, razkazala njihove živali, rastlinje, povedala nekaj prigod… Klopce in prijetno okolje smo seveda izkoristili za oddih, nekaj prigriznili in se odžejali. Po isti poti smo se vračali nazaj vsak po svoje.

Vsem skupaj bo ostal zagotovo prijeten spomin na druženje. Nekaj utrinkov si lahko pogledate v fotogaleriji

Dostopnost