V ponedeljek zjutraj je bilo v garderobi vrtca vse polno kovčkov, nahrbtnikov. Otroci so bili v velikem pričakovanju. Po kosilu smo se odpravili do Zavoda Marianum, kjer so si otroci izbrali zraven katerega prijatelja bodo prespali. In takrat se je začelo naše zabavno popotovanje…

Naše popoldne smo preživeli v domačem okolju. V Centru DUO smo ustvarjali z glino. Nato nas je pot vodila do Lovskega doma Remiza, kjer nas je pričakal lovec – Larin dedek. Spoznali smo zanimivosti o lovcih, plezali na lovsko prežo ter raziskovali naravo. V pižamah smo si pripravili zabavo ob glasbi in svetlobnimi efekti. Ob prijetni pravljici so otroci sproščeno zaspali.

In kaj so doživeli otroci? Izkustveno učenje, igrivost, neizmerno radovednosti… zato lahko rečemo, da je bilo to tisto, kar res mora doživeti prav vsak otrok kot bistveni del učenja in osebne rasti.

                                                                  Zapisala: Nina Kodba Vereš

    

Dostopnost