Mesec december je najbolj družinsko obarvan z veliko pravljičnega dogajanja.

Otroci obožujejo pravljice. Naša pravljica se je začela, ko smo se zbrali starši, otroci in strokovne delavke pred vrtcem. Pravljica se je začela s pohodom s svetilko. Pot nas je vodila do pravljičnega dogajanja, kjer so starši pripravili lutkovno igrico.

Snežko je bil drevo. Bil je mala, a zelo košata smreka, ki je stala na lepi jasi sredi gozda. Snežku ni bilo všeč, da je tako zelo majhen. Nobena žival si ni mogla zgraditi gnezda v njegovih nežnih vejah, niti en storžek ni krasil njegovih vršičkov in nihče še ni nikoli plezal po njem. Nekega večera so otroci vrtca Veržej ugotovili, da je ta smrečica prav velika za njih in za vse nas. Skupaj s starši so okrasili smrečico.

Pravljica se je končala z druženjem ob toplem čaju ter piškotkih, izpod otroških in kuharičinih rok.

Zapisala: Nina Kodba Vereš

Dostopnost