Spoštovani starši!

Kljub temu, da glede na informacije Ministrstva za zdravje, v Sloveniji ni razloga za preplah ob pojavu koronavirusa, moramo biti vseeno zelo previdni in pozorni.

Ker se razmere in ukrepi za zajezitev virusa  hitro spreminjajo, vam svetujemo, da se redno seznanjate in upoštevate priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) na naslednji povezavi: https:/www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019

NIJZ je ključna nacionalna točka, ki izvaja stalne ocene tveganj za javno zdravje v Sloveniji na osnovi epidemioloških podatkov v svetu in doma. NIJZ pripravlja redna obvestila in priporočila o tveganjih za javno zdravje in zagotavlja stalno dosegljivost.

Na osnovi poziva ministrstva za šolstvo, je vodstvo OŠ Veržej pripravilo Načrt zagotavljanja kontinuiranega dela v vrtcu, šoli in vzgojnem domu.

PREPREČEVANJE OKUŽBE Z VIRUSOM  COVID-19:

• Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravilno higieno kašlja (priloga)
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo. (priloga)
  • Če voda ni dostopna, uporabimo razkužilo za roke (vsebnost alkohola najmanj 60%).
  • Glede na trenutno razpoložljive informacije uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • Izogibajmo se zaprtih prostorov z večjim številom ljudi.
  • Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.
  • V primeru, da otrok zboli, naj ostane doma.

Morebitne spremembe ali nove informacije glede okužbe bodo objavljene na spletni strani.

Veržej, 26. 2. 2020

Ravnateljica: Marija Ferenc, prof.