V sodelovanju z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in Policijsko postajo Ljutomer smo izvedli akcijo »Otroci za varnost v prometu«, v okviru katerega so otroci skupaj s strokovnimi delavkami obravnavali temo o varnosti v prometu in tveganjih, ki jih prinaša pitje alkohola.

Otroci so izdelali plakat o prepovedanem pitju alkohola, ter o preprečitvi nezgod, ki se zgodijo pod vplivom alkohola. Izdelali so tudi opozorilne znake, z namenom ozaveščanja o škodljivih posledicah pitja alkohola in spodbujanju k varni udeležbi v prometu – VOZI TREZNO!

V petek, 11. 11. 2022, so policisti v ulični akciji ustavljali voznike, izmerili količino alkohola v izdihanem zraku, nato so k vozniku pristopili otroci in mu izročili svoj izdelek s sporočilom o prepovedanem pitju alkohola, ter mu zaželeli srečno vožnjo. Otroci s svojimi sporočili lahko spreminjajo svet .     Zapisala vzgojiteljica Nina Kodba Vereš 

   

Dostopnost