V začetku meseca junija smo vzgojiteljice z otroki iz rdeče igralnice z izvedle »Nočitev v vrtcu«. Ker pa imamo v neposredni bližini Marianišče, smo zavili kar tja. Otroci so v četrtek v vrtec prišli polni pričakovanj in navdušenja;  s polnimi nahrbtniki osebnih stvari, zraven katerih so imeli posebno mesto tudi plišasti prijatelji – »carteki za spanje«. Iz vrtca smo se ob 15 uri najprej odpravili v DUO – center na delavnico z glino, kjer smo si po krajši razlagi gospe Urške izdelali okraske ter posodice, katere bomo šli iskat naknadno, ko se spečejo in posušijo. Po končani delavnici smo se odpravili v Marianišče, kjer smo se nastanili- vsak si je izbral posteljo zraven koga bo spal in si razpakiral osebne stvari.  Zatem smo si vzeli malico in vodo za na pot, ter se odpravili na pohod do lovskega doma – Remiza. Tam nas je pričakal Larin dedek – lovec, nam razkazal lovski dom, nagačene živali, hranili pa smo tudi ribe v njihovem ribniku. Vsi skupaj pa smo bili seveda veseli tudi pogostitve s prigrizki in pijačo, katera nas je pričakala ob našem prihodu. Okrepčali smo se tudi s slastnimi češnjami. Prijetno utrujeni smo prispeli nazaj do Marianišča, kjer smo opravili večerjo.  Sledilo je tuširanje in umivanje zob. Končno je napočil čas za »pižama party« zelo smo se zabavali in se naplesali. Za pravo disko vzdušje pa smo poskrbele vzgojiteljicami s presenečenjem –  s svetlobnimi palčkami, ki so se pozneje »spremenile« v nočne lučke in ob branju pravljice otroke zazibale v sladko spanje. Zjutraj, ko so se otroci prebujali veselih, zadovoljnih in sijočih obrazov, smo vzgojiteljice dobile še zadnjo potrditev, da so se imeli krasno in da so uživali. Spakirali smo stvari in se odpravili v vrtec na jutranjo malico, po kateri smo ob svežih fotografijah na projektorju pripovedovali nove dogodivščine otrokom iz sosednje »zelene igralnice«. Bilo je prijetno, zabavno, poučno, nepozabno. Otroci so seveda sklenili, da bi še večkrat ponovili takšno prijetno  izkušnjo.

Vzgojiteljice Gabi, Alenka in Petra

Povezava do fotogalerije -> TUKAJ!

 

Dostopnost