Tako kot vsako leto so nas tudi letos na pustni torek obiskale različne maškare. Otroci so ostali doma, v vrtec pa so prišle pustne šeme: miške,  pikapolonice, tigri, vile, klovni, Spidermeni, Smrkci, gasilci, policaji …

Kaj pa vzgojitelji? Tudi njih ni bilo, v igralnicah in po hodnikih pa so se potikale čarovnice, Pika nogavička, Maša in njen medo, celotna družina Smrkcev. Igrivo ter razigrano pustno vzdušje se je širilo od vrat do vrat – od igralnice, do igralnice. Tisto dopoldne nas je obiskala tudi fotografinja, ki je maškare fotografirala.

Priprave na ta dogodek so seveda potekale že veliko prej, z različnimi načrtovanimi aktivnostmi. Preoblačili in šemili smo se pred ogledalom, si ogledovali in izrezovali reklamno gradivo, spoznavali slovenske maske – kurente, jih sami izdelovali, prisluhnili različnim ritmom glasbe, se ob njej izražali na lasten način,okrasili smo si igralnice, garderobe … Skratka, otroci so imeli možnosti izražanja skozi različna področja in izrazna sredstva.

Več si lahko pogledate v fotografijah.