Čiščenje zob se začne že ob izrasti prvega mlečnega zobka, zato je tudi naš vrtec vključen v program Zobni alarm, s katerim otroke učimo, kako redno, pravilno in z veseljem skrbijo za svoje zobke. V vrtcu je otroke več krat obiskala zobna asistentka Mihaela Senčar, katera je preko zgodb, ročne lutke, didaktičnih pripomočkov, igre, demonstracije, otrokom na zanimiv način približala, kako pomembno je ščetkanje, kako pravilno ščetkamo zobe in kaj se lahko zgodi, če si jih ne bomo umivali. Otroke je v vrtcu obiskala tudi zobozdravnica Katja Karba, katere je opravila preventivni pregled zobkov. Otroci so vzpostavili pozitiven odnos do zobozdravnice. Otroci so se naučili, da so ščetine na zobni ščetki naj mehke, nanos zobne paste le v velikosti graha, ščetkamo od dlesni proti zobu, in da starši naj umivanje zob nadzorujejo, s spodbujanjem in zgledom. Ob slavnostnem zaključku programa Zobni alarm so se nam v vrtcu pridružili tudi Marija Ferenc, ravnateljica, Mihaela Senčar, vodja projekta Zobni alarm, Katja Karba, zobozdravnica, Daniela Plohl, zobozdravstvena asistentka in Andreja Unger, predstavnica podjetja Flegis (Curaprox). Otroci so pripravili dramatizacijo Pravljica o zobni miški. Naučili so se tudi deklamacijo o zobkih, katera je postala naša zobna himna. Maskoti Luka in Lili sta otroke za njihov trud nagradila z nahrbtniki, zobnimi pastami in priznanji. Otrok, ki ima privzgojene higienske navade v času otroštva, jih bo ohranil za vse življenje.                 Zapisala vzgojiteljica: Nina Kodba Vereš

“ZOBNI ALARM”

 

Dostopnost