Na železniški postaji Veržej se je slišalo čisto pravo otroško navdušenje za vožnjo z vlakom in skupaj s starši smo se odpeljali proti Murski Soboti. Po krajšem sprehodu po mestu, smo obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico. Sprejela nas je knjižničarka Metka. Na začetku je otroke seznanila s prostorom; povprašala jih je, če so v knjižnici že bili, čemu je knjižnica namenjena in kaj vse lahko tukaj počnemo. Skupaj smo ugotovili, da je tukaj največ pravljic, največ zgodb, največ knjig in da si vse to lahko izposodimo. Na pravljični uri smo spoznali knjigo, ki je vse pojedla in tudi volka, ki ni hotel več hoditi ter si je hotel spremeniti barvo kože. Otroci so se z navdušenjem podali v svet domišljije, kjer lahko srečaš vsemogoče in nemogoče. Otroci so se skupaj s starši sprehodili skozi knjižnico, se pogovarjali ob slikanicah, spoznavali knjižna pravila, nekateri so se tudi včlanili in si izposodili knjige za domov. Otroci so izdelali Bralni vlak, preko katerega bomo spodbujali družinsko branje. Želimo si, da bi prebiranje knjig družine povezovalo in bi jim bilo v veselje.                                                                                                                                                                         Zapisala vzgojiteljica Nina Kodba Vereš

Dostopnost