Izvedli smo vajo evakuacije, preizkusili smo organizacijsko in tehnično pripravljenost za varno in hitro zapustitev zgradbe. Na takšen način pridobimo informacije o tem, kako se na situacijo odzovejo zaposleni in otroci, z namenom da bi v nepredvidljivih situacijah lahko ukrepali pravilno, hitro in zbrano.

Vaja evakuacije je v vrtcu potekala brez težav, upoštevali smo evakuacijski načrt, ter se previdno in umirjeno umaknili iz prostorov vrtca.

Po končani evakuacijski vaji so gasilci otroke seznanili z opremo gasilcev, njihovim delom, ravnanjem v določenih nesrečah in kako skrbeti za svojo varnost.

Zahvaljujemo se Prostovoljnemu gasilskemu društvo Veržej, Banovci ter Bunčani za sodelovanje.

Zavedamo se, da se odnos do varnosti oblikuje prav v času učenja in odraščanja naših otrok.

Zapisala: Nina Kodba Vereš