Celotni kolektiv vrtca se z veseljem pripravlja na ponovni zagon delovanja in na vstop vašega otroka v naš vrtec.

Želimo si, da bi vam in vašemu otroku olajšali prihodnje dneve, ki bodo za otroke spet polni sprememb. Verjamemo, da bo vračanje v vrtce za mnoge otroke potekalo brez večjih težav in jih večina to že nestrpno pričakuje, saj se veselijo ponovnega snidenja s prijatelji in z vzgojiteljicami. Pri nekaterih otrocih pa se bo verjetno pojavila stiska, žalost in morda tudi solze, saj so se v času, ko so bili doma, še dodatno čustveno bolj navezali na starše, sorojence in na druge družinske člane.

Za večino otrok gre le za ponovno privajanje na ritem, ki so ga v preteklosti že sprejeli in se ga navadili. Tako, kot se na nov ritem otroci navadijo po vsakih počitnicah in po dopustih, se bodo navadili tudi zdaj, le določen čas bo potreben.

Dobro je, da se starši z otrokom o spremembah pogovorite in da ste s spremembo sami mirni in zadovoljni, saj bo to začutil tudi otrok.

Zaupajte zaposlenim v vrtcu, ki se bodo maksimalno potrudili za varnost, zdravje in prijetno bivanje vašega otroka.

Veselimo se ponovnega skupnega sodelovanja z vami in vašimi otroki!

Kolektiv vrtca Veržej

Dostopnost