Letošnji Dan športa se na žalost ni odvijal v športni dvorani ŠIC kot vsako leto, smo pa v sodelovanju s Športno zvezo Ljutomer izvedli prijeten športni dopoldan v vsakem vrtcu posebej.
Sodelovali so vsi otroci iz starejše skupine. Športna zveza nam je pripravila nekaj predlogov za izvajanje iger in vaj, naši otroci so jih z veseljem izvajali. Nekatere smo izvedli v prostorih vrtca, nekatere pa na šolskem igrišču. Za konec so otroci odtekli tudi tradicionalni “veveričkin tek” – en krog po tekalni stezi, ki ga vsako leto izvedemo ob “tednu otroka”. Vsak otrok si je s tem prislužil veveričkino medaljo.
Po kosilu smo se  še okrepčali z jabolčnim sokom in z jabolki, ki jih je prispevalo Občinsko društvo prijateljev mladine.
Kratek video:
Film  o virtualnem športnem dnevu bo objavljen na spletni strani Športne zveze in na Prlekiji-on.net.