Dan slovenskega športa, ki je državni praznik, smo prvič obeležili 23. septembra 2020. Ta dan je bil izbran zato, ker je na ta dan pred 20-imi leti na olimpijskih igrah v Sydneyu prvič zaigrala slovenska himna.

Ob Dnevu slovenskega športa je v Vrtcu Veržej bilo športno dopoldne, saj se zavedamo, da športne dejavnosti pozitivno vplivajo na otrokov celostni razvoj.

Na igrišču z umetno travo so otroci najprej tekali, se igrali elementarne igre in tako smo spodbudili srčni utrip in krvni obtok. Sledile so gimnastične vaje. Vsak oddelek je med seboj tekmoval v vlečenju vrvi. Z navijanjem, podpiranjem drug drugega se je med otroci širil športni duh. Za umirjanje in sprostitev smo imeli igralno padalo v pisanih barvah, ob katerem so se krepile njihove prijateljske vezi. Tako smo tudi zaključili naše športno dopoldne. Pomembno je sodelovati.

Zapisala: Nina Kodba Vereš

Dostopnost