Tradicionalni slovenski zajtrk je postal že tradicija vsak tretji petek v novembru na dan slovenske hrane. Že nekaj let zapored otrokom za zajtrk ponudimo kruh, maslo, med, mleko in jabolka domačih pridelovalcev. Namen dogodka je spodbujanje zdravega načina prehranjevanja ter uživanje lokalno domače pridelane hrane. Vsako leto nas po oddelkih obiščejo tudi župan in donatorji: kmetje in čebelarji.  Po zajtrku je čebelarka Petra otrokom na primeren način predstavila delo čebelarke in pomen čebel. Pred kosilom pa smo se še otroci starejše skupine razmigali na zanimivem poligonu, ki ga je v telovadnici pripravil učitelj telovadbe. Na poligonu smo kot čebelice nabirali med, se prebijali preko ovir in nevarnosti in na koncu varno med prinesli v čebelnjak.