Spoštovani!

S 15. septembrom 2021 je začel veljati nov odlok (UL RS , št.146/2021) o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2.

PCT pogoja ni potrebno izpolnjevati:

• osebam, ki so mlajše od 12 let,
  • osebam, ki pripeljejo otroka oz. učenca v vrtec, 1.,2. ali 3.razred osnovne šole, glasbeno šolo do vključno 2.razreda, v osnovno šolo s prilagojenim programom ali zavod za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami,
  • osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta,
  • učencem in dijakom  pri prevozu z javnim potniškim prometom.

Samotestiranje

Učenci 7.,8., in 9. razreda osnovne šole se v domačem okolju prostovoljno testirajo  s testi HAG za samotestiranje. V domačem okolju ali zavodu se samotestirajo tudi otroci in mladostniki, vključeni v  zavode za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov, ustanovljeni za delo z otroki s čustvenimi in vedenjskimi motnjami.

Samotestiranje v domačem okolju  je  obvezno za osebe, stare od 12 do 18 let, za udeležbo v športnih programih in športno rekreativnim dejavnostih.

Učencem in dijakom pripada pet testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih sami ali  njegovi starši ali zakoniti zastopniki pridobijo v lekarni po predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja ali po predložitvi potrdila o šolanju in osebnega dokumenta, če je oseba tujec in nima kartice zdravstvenega zavarovanja.

Uporaba zaščitne maske je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oz. prostorih.

Uporaba zaščitne maske ni obvezna za:

• otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
  • učence v osnovni šoli  do vključno 5. razreda, izključno, ko so v matičnem razredu,
  • učence glasbene šole do vključno 2. razreda,
  • vzgojitelje predšolskih otrok  in vzgojitelje predšolskih otrok-pomočnike vzgojitelja pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
  • višje in visokošolske učitelje , kadar predavajo za zaščitno pregrado  iz stekla ali podobnega materiala,
  • govornike v zaprtih javnih krajih oz. prostorih, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 1,5 m,
  • nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah,
  • osebe, ki izvajajo športno vadbo, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 1,5 m,
  • osebe s posebnimi potrebami , ki jim je uporaba zaščitne maske iz objektivnih razlogov onemogočena,
  • učence, dijake in študente pri pouku športne vzgoje in pouku športa, učence glasbene šole pri pouku pihal, trobil, petja, plesne pripravnice, sodobnega plesa in baleta ter dijake  pri pouku  plesa, petja in instrumenta.

V želji, da ostanete zdravi, vas prijazno pozdravljamo!