Zdravo okolje

Zdravo okolje v vrtcu predstavlja predpogoj za zdrav način življenja.
Zaposleni v vrtcu si prizadevamo omogočiti vsem otrokom, da v polni meri razvijejo svoje telesne, psihične in socialne potenciale. Vzgoja za zdravje je sestavni del življenja in dela v vrtcu. Vsebine so vpete v vzgojno delo, poudarjen je dejaven in izkustven pristop pri njihovem izvajanju. V vsakodnevnih dejavnostih spodbujamo zdrav stil življenja za vse: otroke, osebje, starše in obiskovalce vrtca.
Zdravo, varno in čisto bivalno okolje vrtca oblikujemo s pomočjo vzpostavljenega zdravstveno higienskega režima. Pri tem upoštevamo veljavne zakonske predpise s področja zdravstvenega varstva, navodila in priporočila strokovnih institucij ter dogovore, ki smo jih sprejeli v vrtcu.
Ob pojavu obolelih otrok za nalezljivo boleznijo, izvajamo v vrtcu poostrene ukrepe. K hitremu prepoznavanju in obvladovanju nalezljivih bolezni nam pripomorejo tudi strokovne zdravstvene institucije. Starše otrok dosledno obveščamo o pojavih bolezni in jim posredujemo navodila za ravnanje.
Zdravje otrok krepimo z rednim prezračevanjem prostorov, z veliko gibanja in aktivnostmi na igriščih ter v okolici vrtca ob različnih vremenskih pogojih.
Poudarek dajemo tudi zobozdravstveni preventivi.